רשלנות רפואית בהריון ובלידה

רשלנות רפואית בהריון ובלידה

רשלנות רפואית בהריון ובלידה עשויה להוביל למצב בלתי הפיך עבור האם והעובר. על הרופא המטפל לגלות אחריות ולבצע מספר רב של בדיקות במהלך ההריון על מנת למנוע מצב של טעות באבחון וקבלת החלטה שגויה אשר עשויה להוביל לפגיעה קשה באם ובעובר.

חשיבותו של רופא מומחה

על הרופא המבצע את סדרת הבדיקות להיות מומחה בתחומו ולשלוח את האישה לסדרת בדיקות מתאימות בהתאם לאבחנתו. אותן בדיקות כמו לחץ דם או חלבון עוברי מסייעות לרופא להעריך את מצבה בזמן ההריון ואף בזמן הלידה. במקרה בו מתעורר חשד בשל תוצאה שאינה נראית לרופא עליו להפנות את האישה לסדרת בדיקות נוספות.

 נוכחותו המחייבת של הרופא במהלך הלידה

לאחר סדרת הבדיקות מגיע יום הלידה ועל הצוות הרפואי  לגלות עירנות על מנת לא להגיע לסיטואציה בה מתרחשת רשלנות רפואית בלידה. על הצוות הרפואי לתת לאישה הרגשה כי הלידה מתנהלת על הצד הטוב ביותר. במקרה בו התרחשה לידה לא תקינה בשל רשלנות רפואית הרי ייתכן והאישה תגיש תביעה באמצעות עוד רשלנות רפואית. במקרה הזה, יש למצוא עורך דין בעל ניסיון רב אשר יש ביכולתו להתנהל בבית המשפט בצורה מקצועית תוך בקיאות בתחום רשלנות רפואית בלידה ובהריון.

 מתי כדאי להגיש תביעה

במקרה בו נגרם נזק משמעותי ליולדת ולתינוק תיתכן הגשת תביעה באמצעות עורך דין. חובה לבחור עורך דין מנוסה בתחום אשר יש ביכולתו לייצג את האם באופן המקצועי ביותר תוך הכרת התחום וידע רב בחקירת עדים.

כיצד לבחור עורך דין

כיום ישנם לא מעט עורכי דין אבל יש לבחור את עורך הדין הבקיא ביותר בתחום. אם לא תבחרו את עורך הדין הבקיא ביותר בתחום ייתכן ויהיה קושי רב להשיג תוצאות טובות במהלך המשפט. מכאן קיימת חשיבות רבה בבחירת עורך דין בעל ניסיון רב. התייעצות עם מומחים בתחום תסייע בבחירת עורך דין. מומחים בתחום עשויים לשפוך אור חדש באשר לבחירתו של עורך דין כזה או אחר אשר יסייע לכם בקבלת ההחלטה בצורה הטובה ביותר.

רשלנות רפואית בהריון ובלידה

התגובות סגורות