הפרעות רגשיות אצל ילדים

בקרב הורים רבים קיימת חשיבות רבה לטפל בילדים הסובלים מהפרעות רגישיות. הפרעות רגשיות אצל ילדים משנות את דפוסי ההתנהגות שלהם ולכן חשוב מאד לסייע להם להתגבר על כך באמצעות טיפול מתאים. כיום ישנם לא מעט מקומות בהם ניתן לטפל בילדים הסובלים מכך ולכן יש להביא בחשבון מספר שיקולים בבחירת המקום המתאים.

הקפידו לבחון כמה שיותר מקומות

הזכרנו את העובדה כי כיום ישנם לא מעט מקומות ולכן חשוב לבחון את כל המקומות היטב על מנת לבחון האם מדובר במקום איכותי או שמא לחפש מקום אחר. אם הצוות המקצועי אינו בעל השכלה רחבה  בתחום- יש לשים לב לכך ולבדוק מקום נוסף.

ההמלצה היא לבחור מקום קרוב לבית

ההמלצה היא לבחור מקום קרוב לבית כך אין צורך לחפש חנייה במשך שעות רבות. אמנם ניתן למצוא כיום לא מעט מקומות המיועדים לטיפול בבעיות רגשיות אצל ילדים, אבל מבין המקומות כדאי לא להתרחק יתר על המידה. בחירת מקום קרוב תסייע להגיע מוקדם יותר.

האם המטפלים בעלי ניסיון רב בתחום

אחת השאלות החשובות ביותר אשר הורים צריכים לשאול את עצמם היא האם מדובר במטפלים בעלי ניסיון רב בתחום- האם המטפלים רכשו את ההשלכה שלהם במקום מוכר, בו למדו אודות טכניקות טיפול שונות. על מנת לענות על השאלה ניתן להתייעץ עם הורים אחרים טרם קבלת ההחלטה. סיוע מצד הורים אחרים עשוי להיות פתרון הולם לדילמה המטרידה לא מעט הורים בבואם לבחור מקום.

בחרו את המקום בהתאם למטרה

פרמטר נוסף אשר יש לתת עליו את הדעת הוא לבחור את המקום בהתאם למטרה- כך לדוגמא אם הילד סובל מחרדה חברתית הרי יש לבחור מקום בו צוות המטפלים מתמקצע בטיפול בחרדה חברתית ויש ביכולתו לתת לילדים את הכלים המתאימים לטיפול בבעיה.

הקפידו להגיע לפגישת היכרות

אנחנו בשערי הצלחה מאמינים בשיתוף ההורים ולכן מקפידים להזכיר להורים כי עליהם לגלות מעורבות במהלך הטיפול ולא לשבת בחיבוק ידיים. ישיבה בחיבוק ידיים תגרום לכך כי ההורים לא ידעו מה מתרחש בטיפול.

התגובות סגורות