העלאת שכר – כך מתכוננים

צעדי ההכנה החשובים ביותר לפני שאתם מבקשים העלאת שכר

אתם בטוחים שמגיע לכם יותר אבל לא מעזים לעשות את הצעד, מאמינים שהשכר שלכם נמוך מדי אבל חוששים לבקש תוספת שכר. אלא שיש סיכוי לא רע שאם רק תנסו תקבלו תשובה חיובית. איך תרוויח יותר במקום העבודה שלך, הטיפים שלפניכם יעזרו לכם לשפר את סיכויי ההצלחה שלכם רגע לפני שאתם מתאמים פגישה עם הבוס בנושא העלאת שכר.

1 – העלו את המודעות לביצועים שלכם

סביר להניח שגם הבוס שלכם יודע כמה אתם טובים, אבל רק למען הסר ספק, וגם למען תחושת הביטחון שלכם בעצמכם, הכינו לעצמכם רשימה של הישגים. עלייה במכירות, שיפור במדדי השירות, ביצועים מצוינים של הקמפיין השיווקי או פידבקים מצוינים מהקולגות שלכם, כל אלה חשובים כשאתם מבקשים העלאת שכר. אל תהססו לספר כמה אתם טובים, זו בדיוק הסיבה שבגללה מגיעה לכם תוספת למשכורת.

2 – תאמו פגישה מסודרת והימנעו מהתכתבויות

אמנם לרוב האנשים קל יותר להתנהל בכתב, ואין ספק שבעידן המיילים ואפליקציות המסרים זו גם דרך מאוד פשוטה, אבל יש שיחות שעדיף לקיים פנים אל פנים. העלאת שכר היא דוגמה מצוינת לנושא מהסוג הזה. בקשו לקיים פגישה עם הבוס בזמן שיהיה נוח לשניכם, ורצוי לקבוע תזמון מתאים: לא בסוף היום (כשכולם עייפים) או רגע לפני ישיבת דירקטוריון (כשהוא ממילא לחוץ).

3 – הכינו שיעורי בית

לפני שאתם מבקשים העלאת שכר, רצוי לדעת מה השכר שתוכלו לבקש, או לכל הפחות מה השכר שתוכלו לצפות לקבל. אם יש עובדים נוספים בחברה בתפקיד מקביל או בוותק זהה, אפשר ורצוי להתייעץ. אם לא (וגם אם כן) בדקו טבלאות שכר ונסו לאתר את העובדים המקבילים אליכם בחברות אחרות. כך תגיעו מוכנים ותדעו מה הערך האמיתי של הידע והניסיון שלכם.

4 – היזהרו מאיומים או אולטימטומים

גם אם יש לכם תחושה שאתם עומדים לקבל סירוב, לכל הפחות הימנעו מדרמות מיותרות. איומים להתפטר אם לא תקבלו העלאת שכר או שיח לא מכבד רק יסבו נזק. מנהלים לא מקבלים איומים בהבנה, והסיכוי שתקבלו תשובה שלילית רק עולה. עכשיו תצטרכו להוכיח שלמילה שלכם יש ערך – ולהתפטר.

5 – הגדירו לעצמכם קו אדום

יכול להיות שגם הבוס שלכם מבין עד כמה אתם מצוינים וגם הוא מאמין שמגיעה לכם העלאת שכר. אלא שהוא חשב על סכום שונה לחלוטין, ויש ביניכם פער לא קטן. סביר להניח שתצטרכו להגיע לפשרה כלשהיא, וכדאי שתגיעו מוכנים גם לתרחיש הזה. זכרו שאם אתם מבקשים העלאה של יותר מ-15 אחוזים, הסיכוי שתקבלו אותה ממילא נמוכה יחסית.

העלאת שכר צריך לדעת לבקש

בסופו של יום, ההחלטה האם תקבלו העלאת שכר או לא בוודאי אינה תלויה בכם. מצד שני, אם תגיעו מוכנים לשיחה הזו תוכלו להפיק ממנה הרבה יותר ולשפר את סיכויי ההצלחה שלכם.

 

ייעוץ והדרכה

התגובות סגורות